چلنیوم چیست؟

در ابتدای کار باید عنوان کرد کلمه چنلیوم همان ( channelium) ترکیبی از channel + aluminium است Channel به معنی کانال و یا جسمی u شکل میباشد و چون حروف فارسی ، لاتین و یا اشکال بعد از چسباندن نوارلبه به کنارها شکل u مانند میگیرند ، در زبان لاتین از channel استفاده می شود و بدلیل اینکه جنس لبه این حروف آلومینیوم میباشد ترکیب این دو کلمه را channelium نام گذاشتند و در زبان فارسی عامیانه در کشور ما اصطلاحا چلنیوم گفته میشود که در حال حاضر بیشترین استفاده در سطح کشور را تابلو چلنیوم دارا است.

مزایای چلنیوم

یکی از مزایایی لبه چلنیوم نوار اسفنجی گرد گیر داخل حروف می باشد که شرکت سازنده آنرا به خوبی طراحی و در نظر گرفته است که مانع ورود گرد و غبار و آب به داخل حروف میشود و در دراز مدت از سیاه شدن لبه های دور پلکسی جلوگیری میکند که در دوام کار بسیار مهم است لبه چلنیوم دارای یک روکش محافظ نایلونی میباشد که تا زمان ساخت و نصب حروف بروی قسمت براق خواهد ماند و مانع از خط و خش بروی چلنیوم میشود و در پایان کار توسط نصاب به راحتی جدا میشود. نکته لازم به ذکر این است که این روکش محافظ بعد از نصب حتما باید جدا شود در غیر اینصورت پس از چند روز قرار گرفتن در برابر نور آفتاب دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد و اثرت مخبری بر روی لبه حروف ایجاد میکند با کیفیت ترین شرکت تولید کننده چلنیوم : شرکت mci نام این محصول خود را با مارک آلوراپید ( alurapid) وارد بازار نمود که در کشور ما نیز این محصول موجود میباشد و قیمت آن نیز گرانتر از دیگر محصولات مشابه میباشد ، یکی از راه های تشخیص این محصول حک شدن نام برند این محصول (alurapid ) و همچنین ( made in spania ) در داخل لبه چلنیوم میباشد.

تفاوت بین چلنیوم اصل و تقلبی

لبه چلنیوم های اصلی ضخیم میباشد و حروف ساخته شده بعد از ساخت از استحکام خوبی برخوردار میشود مخصوصا حروف های درشت و بزرگ ، به همین دلیل است که تابلوسازهای با تجربه برای ساخت حروف بزرگ از لبه های اصلی استفاده می نمایند. رنگ لبه های چلنیوم اصلی در برابر نور آفتاب و تغییرات جوی در طی سالیان ثابت بوده و تغییر رنگ نداده و همیشه براق خواهد بود. ولی لبه های چینی نازک میباشد و این نازکی در بعضی از مارک ها به حدی میباشد که با کوچکترین فشار تغییر حالت میدهند و یا سوراخ میشوند، در عوض برای سازنده حروف، کار کردن با آن بسیار آسان میباشد و از این لبه ها برای ساخت حروف های کوچک میتوان استفاده کرد.

تابلو سایه به عنوان یکی از اولین سازنده های تابلو چلنیوم، سابقه ای طولانی و تجارب گسترده ای در زمینه ساخت حروف چلنیوم دارد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶

ساخت انواع حروف برجسته

خلاقیت و نبوغ رابا ما تجربه کنید تابلوسازی سایه پیشگام در طراحی و ساخت حروف های خاص ، با ما همراه باشید. ​ ​ همین حالا […]
۱۳۹۵/۱۲/۱۶

فست فود زنجیره ای Moko

تابلو ترکیبی لس آنجلسی فست فود موکو به همراه دیزاین داخلی و اجرای نمای ترموود ​ ​ ​​ آدرس
۱۳۹۵/۱۲/۱۶

فست فود ساساری چنلیوم ترموود

تابلو ترکیبی چنلیوم و اجرای تابلو ترموود ​ ​ ​ آدرس میدان قزوین
۱۳۹۵/۰۳/۰۵

چنلیوم ، کامپوزیت و تابلو روان بستنی رضا

ب
۱۳۹۳/۱۲/۱۶
آزمایشگاه تشخیص پزشکی پرگن

آزمایشگاه تشخیص پزشکی پرگن

آزمایشگاه تشخیص پزشکی پرگن
۱۳۹۳/۱۲/۱۶
بیگ

بیگ–beig

حروف برجسته بیگ  
۱۳۹۳/۱۲/۱۶

فیتنس فود

فیتنس فود آدرس:نبش کاوه و اندرزگو تصاویر شامل نمای روز نمای شب قبل و بعد از اجرای پروژه می باشد تابلو کامپوزیت و حروف برجسته
۱۳۹۳/۰۸/۱۳

کنتاکی

کنتاکی
۱۳۹۳/۰۸/۱۳

جگرسرای شهران

۱۳۹۳/۰۸/۱۳

تالار پذیرایی ایرانیکا

۱۳۹۳/۰۸/۱۳
مارتیا

حروف چنلیوم و کامپوزیت مارتیا

۱۳۹۳/۰۵/۱۳

شرکت حمل و نقل ریلی رجا

تابلو چلنیوم ونمای کامپوزیت شرکت حمل و نقل ریلی رجا