تابلو LED روان

yjTqcUj

 

تابلو های روان با اسامی مختلفی مانند تابلوهای تبلیغاتی، تابلو led و…. دارای ساختار و کارکردی مشابه تلویزیون های بزرگ شهری ( که امروزه در اکثر شهرها برای پخش تبلیغات توسط شهرداری ها و … مورد استفاده قرار گرفته اند .) می باشند . طراحی ویژه ای بر روی نمایشگرها ( خصوصا به لحاظ ابعادی ) انجام گرفتا آنها متناسب برای نصب بر روی سر درب مکان های تجاری ، آموزشی و … نیز باشند . این نمایشگرها قابلیت برنامه ریزی و ساخت تیزر و نمایش آن را به دفعات نا محدود دارا هستند .شما می توانید با نصب این نمایشگرها جلوه ویژه ای از تبلیغات را برای مکان تجاری خود تامین کرده و باعث جلب توجه مشتریان و معرفی هرچه بهتر خدمات خود شوید .

 

با کمک این نمایشگرها شما می توانید انواع نوشتار متحرک ، عکس ، فیلم و تیزر تبلیغاتی خود را به دفعات و به طور شبانه روز بر سر در مکان تجاری خود نمایش دهید .

 به طور کلی تابلوهای روان را از نظر تعداد رنگ میتوان به چهار دسته کلی تقسیم کرد:

۱-تابلوهای تک رنگ که مرسوم ترین آنها قرمز(۱R )، سبز (۱G )، سفید (۱W ) و آبی (۱B ) میباشد. تمامی تابلوهای تک رنگ این شرکت دارای پیکسل پیچ ۱۰ میباشند به این معتی که فاصله دو ال ای دی از هم ۱۰ میلیمتر است و هر تابلو در یک متر مربع دارای  ۱۰۰۰۰   ال ای دی میباشد که این بالاترین کیفیت موجود برای تابلوهای تک رنگ است.

۲-تابلوهای سه رنگ که شامل تابلوهای ۲RB و ۲RG میباشد.

۳-تابلوهای موسوم به هفت رنگ (۲RGB )که دارای ۷ رنگ میباشند.

۴-تابلوهای فول کالر که دارای ۴٫۴ میلیارد رنگ میباشد.

 

 

 

تابلو روان ال ای دی به تابلو های ال ای دی گفته میشود امکان نمایش متن و تصویر را به صورت متحرک دارند

 

در تابلو روان ال ای دی امکان تغییر متن و یا تصویر به صورت نا محدود  وجود دارد

 

قطعات تشکیل دهنده یک تابلو روان ال ای دی:

 

ماژول ال ای دی: به بلوک های ال ای دی گفته میشود که متشکل از ال ای دی ها با چیدمان های مختلف میباشند،قابل ذکر است که این چیدمان  ال ای دی و فاصله مرکز به مرکز هر ال ای دی همرنگ با ال ای دی همرنگ بعدی مشخص کننده تراکم آن ماژول می باشد ،در تابلو روان ال ای دی به نسبت نیاز ب رنگ و رزولیشن ،یکی ازانواع ماژول ها استفاده میشود به عنوان مثال برای تابلو تک رنگ قرمز از ماژول پی ۱۰ قرمز استفاده میشود که عدد ۱۰نشانگر فاصله مرکز به مرکز به اندازه۱۰میلیمتر میباشد

 

کارت کنترل:در تابلو روان ال ای دی عملیات پردازش اطلاعات توسط یک برد الکترونیکی به نام کارت کنترل انجام میشود که به نسبت ابعاد تابلو روان ال ای دی و قدرت پردازش رنگ و طیف در مدل های مختلف در بازار موجود میباشند به طور مثال کارتهای کنترل شرکت اچ.دی یکی از پر کاربردترین کارت ها در ایران میباشند.

 

منبع تغذیه:منبع تغذیه یا پاور وظیفه تبدیل ولتاژ برق شهری را به ولتاژ مورد نیاز ماژول ال ای د ی را دارند

 

که معمولا به صورت ۴۰آمپر ۵ولت در بازار موجود می باشند ،باید توجه داشت که کیفیت این قطعه و تعداد آن در تابلو روان ال ای دی ارتباط مستقیم با شدت نور و عمر تابلو روان دارد.

 

قاب تابلو روان ال ای دی:کابینت هایی هستند که ماژول ها و دیگر قطعات در داخل آن اسمبل می شوند،معمولا از جنس ورق آهن میباشند

led_lights